Microstrategy Inc

Microstrategy Inc ($MSTR) on Ameerika Ühendriikides tegutsev tarkvara ettevõte. 11. august 2020 teatasid nad, et on omandanud 250 miljoni dollari eest bitcoine oma reservidesse. Kuu aega hiljem andsid nad teada, et on veel bitcoine juurde ostnud. Kokku oli neil selleks hetkeks omandatud 38 250 bitcoini, mille keskmiseks ostuhinnaks kujunes 11 111 dollarit kogusummas ~425 miljonit dollarit.

Miks otsustas üks börsifirma suurema osa oma vabast rahast kassas vahetada bitconi vastu? Nagu ettevõtte juht Michael Saylor ütles, oli põhjuseid mitmeid. Peamine aga oli see, et nende ettevõte genereeib igal aastal ligemale 50 miljonit vaba raha ja nad tahavad seda hoiustada nii, et inflatsioon ja muud dollarit lahjendavad meetmed nende varasalve väärtust ajas ei vähendaks. Olles kaalunud erinevaid valikuid alates indeksfondidest, kullast ja aktsiatest ning lõpetates kunsti ja veinidega, jõudis Michael järeldusele, et kõigist varaklassidest sobib selleks kõige paremini bitcoin kuna antud krüptoraha lõppkogus on fikseeritud, kogu protsessi juhib arvuti ja süteemis pole kolmandaid kontrolli omavaid osapooli. Lisaks on tegemist kõige vanema, turvalisema ja ka kõige likviidsema krüptovaraga mida on võimalik omanda.

Et tegemist on börsiettevõttega, pidi Michael antud otsust ka teistele aktsionäridele esitama. Enamus omanikeringist võttis uudise vastu positiivselt, neile, kes kahtlesid idees, pakkus ettevõte osta nende aktsiad tagasi. Tegemist oli kõigi jaoks win-win olukorraga.

Peale Michaeli säutsu oma Twitteri kontol sellest tehingust, hakkas kogu bitcoini kogukond kihama sellest uudisest.

Peale bitcoini ostu avalikuks tegemist, hüppas Microstrategy aktsia 16% kõrgemale ja tänaseks on aktsia juba kallinenud üle 200 protsendi. Kirjutamise hetkeks on ettevõtte väärtus kasvanud üle miljardi dollari. Lisaks on ka nende soetatud bitcoinide väärtus kasvanud umbes 300 miljoni dollari jagu.

Novembris 2020 otsustas ta müüa 650 miljoni dollari eest aktsiateks konverteeritavaid võlakirju, et osta veel bitcoine juurde. Detsembris ostis ta 29 646 bitcoini juurde, keskmise hinnaga 21 925 dollarit. Sellega suurenes Microstrategy bitcoini portfolio 70 470 bitcoinini, kus bitcoini keskmiseks ostuhinnaks kujunes 15 964 dollarit.

Michael on andnud ridamisi interviuusid ja olnud külaliseks paljudes podcastides, kus räägib oma mõttest ja filosoofiast raha, bitcoini ja elu üle.

Üks esimesi bitcoini teemalisi interviuusid MIchaeliga.
Natuke sügavamale raha alkeemiasse sukeldumiseks


https://twitter.com/michael_saylor
https://www.microstrategy.com/

Leave a Reply