51% rünnak

Kuidas rünnata Bitcoini?

Üks moodus oleks kasutda 51% rünnaku taktikat, kus rünnaku teostamiseks tuleb sul saavutada üle poole kõigi kaevandajate arvutusvõimsusest, et siis selle abil plokke teistest kaevandajatest kiiremini luua ja nendesse uutesse plokkidesse väärat informatsiooni salvestada müntide omaniku kohta.

Bitcoini võrku on sellisel moodusel väga keeruline rünnata kuna selleks, et saavutada 51% kogu Bitcoini võrgu võimsusest kulub väga palju raha. Kui rentida omale arvutusvõimsust, mis oleks suurem, kui Bitcoini võrgu koguvõimsus, läheb see maksma umbes 1 miljon dollarit tunnis. Kuid isegi kontrollides suurimat arvutusvõimsust võrgus, ei pruugi sa olla suuteline looma uusi plokke ülejäänud kaevandajatest kiiremini.

51% rünnakuks kuluv raha. Allikas: https://www.crypto51.app/

Teadaolevalt, ei ole Bitcoin kunagi 51% rünnaku ohvriks langenud, küll aga on seda mitmed altcoinid või shitcoinid nagu mõned neid armastavad kutsuda. Mõned hiljutisemad 51% rünnaku ohvrid on olnud näiteks Grin, Ethereum Classic ja Bitcoin Gold.

Bitcoin Gold rünnakus õnnestus ründajal umbes 70 000 dollari jagu münte topeltkulutada.

Peale Ethereum Classic rünnakut nõuavad kauplemisplatvormid tuhandeid plokikinnitusi ennem, kui ülekande aksepteerivad. Ülekanded võivad viibida kuni paari nädalani.

Leave a Reply