Bitcoini kahvlid

Paljud on minu poole pöördunud küsimusega, et mis asi see Bitcoin Cash on? Lihtsalt öeldes on tegemis kõva kahvliga ehk hard fork -ga. See tähendab, et ühel ajahetkel on Bitcoini plokiahel jagunenud kaheks ja selle tulemusena tekib kaks eraldiseisvat plokiahelat, kus üks on originaal Bitcoin ja teine siis nö. koopia. Selline olukord tekib juhul, kui mingi osa kaevandajatest tunnistab õigeks ühe versiooni plokiahelast ja mingi osa võrgu osapooltest tunnistab teist ahelat õigena.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on bit_832_520.png

Kõige kuulsam Bitcoini koopia on Bitcoin Cash, mis tekkis 2017 augustis, kui osa Bitcoini arendajatest ja kaevandajatest ei jõudnud kokkuleppele, et kas Bitcoini plokkide suuruse peaks vabaks laskma ~1MB piirangust, et seeläbi skaleerida Bitcoini plokiahela läbilaskevõimet(ühte plokki mahub rohkem ülekandeid). Kuna suur enamus oli selle ja veel mõne väiksema muudatuse vastu otsustas Roger Ver ja veel käputäis Bitcoini arendajaid ning kaevandajad siiski uuendused sisse viia, mille tulemusel siis Bitcoini plokiahel jagunes kaheks. Tekkis nö. koopia selliselt, et kõigil, kel oli jagunemise ajahetkel rahakotis bitcoine, said samuti sama palju uusi münte.

Üks kurioosne Bitcoini jagunemine oli ka Bitcoin SV(SV on lühend Satoshi Visionist). Selle looja Craig Wright on üks järeleandmatu tüüp ja üritab igal võimalikul moel originaal Bitcoini rünnata. Ta väidab, et tema loodud fork järgib rohkem Satoshi Nakamoto visiooni, kui Bitcoin. Suuremat kuulsust kogus ta, kui väitis, et tema ongi Satoshi Nakamoto. Tõestada ta seda suutnud muidugi ei ole.

Isehakanud Satoshi Nakamoto oma keskmist sõrme vibutamas.

Tänaseks on loodud kümneid koopiaid Bitcoinist, nt. Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond, Bitcoin Private jne. kuna paljud nägid sellest võimalust kuidas raha teenida. Olgugi, et tekkinud uued mündid ei ole sama hinnaga, mis õige Bitcoin, tekitati neile siiski väärtus, kui mõned maaklerid need mündid oma platvormile kauplemiseks lisasid. Igaüks lubab mingeid uusi funktsioone ja suuremat ülekandekiirust, kuid konkurentsis õige Bitcoiniga on nad kõik jäänud kaotajaks ja mida aeg edasi seda rohkem nende hind Bitcoini suhtes läheneb nullile.

Mõned näited Coinmarketcap.com -st

Leave a Reply