Kaevanduse kolimine

Kui sa oled näinud milline näeb välja kulla või mõne muu maavara kaevandus, siis saad sa aru, et see kaevandus on loodud sinna ja arvatavasti see sealt ei liigu. Ok. Saab küll liigutada tehnikat ühest leiukohast teise aga see on ääretult kallis.

Bitcoini kaevamiseks mõeldud masinad võib hõlpsasti merekonteinerisse pakkida ja teise maailma otsa saata.

Bitcoiniga on lugu natuke lihtsam. Kaevamiseks sobib põhimõtteliselt iga koht maamunal, kus on võimalik toota elektrit. Vaja on ka internetiühendust, kuid see on juba enam-vähem igalpool pool kättesaadav. Elon Musk on juba kosmosesse saatnud sadu sateliite, et internet oleks ka kõige äärmuslikemates tingimustes kättesaadav.

Bitcoini kaevandus Islandil.

Hiljuti keelas Hiina valitsus kaevdamise, mille peale sealsed Bitcoini kaevandajad olid sunnitud oma kaevandused ümber kolima. Selle peale kukkus Bitcoini hashrate peaaegu poole võrra. Kas see seadis Bitcoini võrgu kuidagi ohtu? Ei. Bitcoini võrk on äärmiselt kavalalt programmeeritud ja sinna on sisse ehitatud funktsioon, mis iga kahe nädala tagant kaevandamise raskusastet muudab vastavalt selle, kui palju võimsust on võrk ühendatud. Selline raskusastme muutmine kindlustab selle, et plokke kaevandatakse alati umbes iga kümne minuti tagant ja võrk oleks endiselt jätkusuutlik ning turvaline.

Kuhu hiinlased oma kaevurid kolisid? Igale poole üle maailma. On kuulda olnud, et osad läksid Ühendriikidesse, osad Kasahstan, mõned Venemaale ja kes teab veel kuhu. Mis tänu sellele juhtus on see, et võrk muutus veel rohkem detsentraliseeritumaks ja energiakasutus rohelisemaks kuna palju on kurdetud, et Hiina omab liiga palju kaevandusvõimsust ja kaevurid kasutavad elektrit, mida toodetakse kivisöest. See probleem sai nüüd lahendatud.

Bitcoini võrgu arvutusvõimsus vasakul ja kaevandamise raskusaste paremal.

Bitcoini võrk on nagu loodus, mis alati leiab tee. Leitakse uued kohad, kust odavamalt ja puhtamalt energiat saada ning muudetakse kaevandamise raskusastet vastavalt võrku suunatud võimsusele. Juba on ka kuulda olnud, et El Salvador – riik, kes esimesena maailmas võttis Bitcoini ametlikuks maksevahendiks, valmistub looma kaevandusi vulkaanide lähedusse, et kasutada ära geotermilist energiat. Ei ole välistatud, et just osad Hiina kaevuritest sinna kolivad.