Kuidas osta bitcoine?

Bitcoini ostmiseks on väga palju võimalusi, kuid alustame hoopis sellest, et mis eeldused sul peaks olema, et võiksid hakata ostmisega tegelema.

Esiteks võiks sul olemas olla bitcoini “rahakott“. Rahakotte on erinevaid. Räägin erinevatest rahakotitüüpidest siin.

Kui oled oma vajadustele sobiva rahakoti leidnud tuleks leida koht, kust bitcoine soetada.

Bitcoine on võimalik osta käest-kätte tuttavalt või kasutada teenust nagu LocalBitcoins, mis viib müüjad ja ostjad kokku ning pakub deposiidi teenust tehingu jaoks. Maksmisel saab valida sobiva meetodi.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on localbtc.png

Samuti on võimalik osta ka bitcoine kasutades Bitcoini ATM -i, ehk nö pangaautomaati. Eestis leidub neid minu teada hetkel ainult Tartus Tasku keskuses ja Tallinnas T1 keskuses ning Lootsi 8 aadressil. Automaadist ostes pead aga arvestama teatava hinnavahega ostu ja müügihinna vahel.

Bitcoini automaat Taskus.

Üks levinumaid ja odavamaid viise bitcoine osta, on kasutada mõnda kauplemisplatvormi. Eestis on hetkel kõige mõttekam kasutada Coinbase Pro, Kraken, Binance või kodumaist Change Invest äppi, kuna neid teenuseid kasutades liigub raha üldiselt kiiresti pangakonto ja platvormi vahel ning teenustasud ostmisel/müümisel on madalad või siis üldsegi olematud nt Change äppi kasutades.

02.01.2023 LISA: Nüüdseks on Euroopasse tekkinud ka alternatiive suurtele altcoini kasiinodele Bitcoin-only maaklerite näol nagu Relai ja Peach(Peach on veel beeta versioonis), kus ei ei ole tarvis läbida ka KYC protseduure. Uuele kasutajale ongi arvatavasti kõige lihtsam kasutada relai äppi kuna teistel kauplemisplatvormidel pakutakse väga palju erinevaid krüptovarasid ja lehel navigeerimine võib tunduda keerukas.

02.01.2023 LISA: Tänaseks julgen neist suurtest altcoin kasiino platvormidest ainult Krakenit soovitada, mis siiani on tundunud kõige läbipaistvam kasutajade varade suhtes. Lisaks on neil ka võimalus kasutada Lightning Networki, et oma münte ülekandetasuta ja kiiresti välja kanda. Hijutise FTX draama valguses tasub kindlasti oma mündid saata oma isiklikku rahakotti ja neid mitte maakleri juures hoiustada.

Not your keys, not your bitcoins! – nagu bitcoineritel on tavaks öelda.