BITCOINI STANDARD
Detsentraliseeritud alternatiiv keskpangandusele

Maailmas enim müüdud raamat Bitcoinist, majandusest ja raha ajaloost.
book cover
Eesti
keeles

Millest raamat räägib?

Ammous viib lugeja kaasahaaravale teekonnale läbi raha funktsioone täitvate tehnoloogiate ajaloo, alates primitiivsetest lubjakivide ja merekarpidega kauplemise süsteemidest kuni metallide, müntide, kullastandardi ja kaasaegse riigivõlani. Uurides, mis andis neile tehnoloogiatele rahalise rolli ja kuidas enamik selle kaotas, annab autor lugejale hea ettekujutuse sellest, mis teeb püsikindla raha, ning loob aluse majanduslikule arutelule selle tagajärgede üle individuaalsele ja ühiskondlikule tulevikule orienteeritusele, kapitali akumulatsioonile, kaubandusele, rahule, kultuurile ja kunstile. Ammous näitab veenvalt, et pole juhus, et inimkonna kõrgeimad saavutused on tehtud ühiskondades, mis naudivad usaldusväärsete rahasüsteemide eeliseid, samuti pole juhus, et rahaline kollaps on tavaliselt kaasnenud tsivilisatsiooni kokkuvarisemisega.

Kellele on raamat mõeldud?

Raamat sobib lugemiseks kõigile, kellel on huvi rahanduse, majanduse, ajaloo ja Bitcoini kohta. Huvitavat lugemist leiab siit igaüks!

Ammouse kindel arusaam rahanduse arengu tehnoloogilistest võimalustest ja ajaloolisest tegelikkusest tagab põneva uurimusretke vabatahtliku vabaturu raha tagajärgedest. Kuna Bitcoin esitab väljakutse kõige pühamatele valitsusmonopolidele, nihutab ta suveräänsuse pendli valitsustelt eemale üksikisikute kasuks, pakkudes meile ahvatlevat võimalust piiluda maailma, kus raha on poliitikast täielikult eraldatud ja riigipiirid seda ei kammitse.

Toimetuse arvustused

Vaata, mida arvasid inimesed, kes selle raamatu valmimisele kaasa aitasid.
"See raamat lõi mind pahviks, see on geniaalne teos. Parim kompliment, mis ma saan anda sellele raamatule on, et ma lugesin seda ja ma otsustasin osta 425 miljoni dollari eest bitcoine. See mõjutas kõige rohkem meie mõtteviisi Microstradegy-s ja pani meid tahtma oma bilanssi ümber pöörata, et see baseeruks bitcoini standardil."
image
Michael Saylor
Microstradegy Inc, endine tegevjuht
"Dr Saifedean Ammous andis meile lõpliku raamatu digitaalraha kohta Bitcoini standardiga, mis on kohustuslik lugemine kõigile, kes on huvitatud rahatehnoloogiast ja on mures hävitavate fiat-režiimide pärast. Nüüd annab tema veebiakadeemia üliõpilastele juurdepääsu mehele endale ja võimaluse õppida majandust nii, nagu seda õpetama peaks: turuhindadega, veebis, ilma raisatud aja ja materjalideta. Ammous on suurepärane ja sisutihe Austria majandus koolkonna õpetaja ning ma ei väsi tema kursusi soovitamast."
image
Jeff Deist
President, Mises Institute
"Olen kogu karjääri jooksul õppinud rahateooriat, kullastandardit, võrdlevaid rahasüsteeme, keskpanku ning ettepanekuid raha- ja finantsreformideks. Ma hindaksin väikest osa raamatutest, mida ma olen lugenud mis tahes neist teemadest, suurepäraseks. Dr Ammouse raamat, Bitcoini Standard, sisaldab suurepärast käsitlust kõigist neist teemadest lisaks vähestele valgustunud Bitcoini kasutajatele keda ma olen kohanud. See on oluline lugemine kõigile, kes on huvitatud õppimisest rollist, mida Bitcoin võiks mängida tulevases vaba ja usaldusväärse raha režiimis."
image
Joseph Salerno
Akadeemiline asepresident Misese instituudis
"Bitcoini standard on suurepärane raamat. Tõesti hea raamat. See aitab teil mõista, miks bitcoin on nii eriline ja nii tõeline."
image
Kiril Sokoloff
13D Global Strategy & Research, asutaja ja esimees
"Bitcoini standard on uskumatu raamat."
image
Russel Okung
NFL Super Bowl võitja
image

Autorist

SAIFEDEAN AMMOUS, PHD on Austria koolkonna sõltumatu teadlane, kes uurib ja õpetab Bitcoini ning majandust oma veebisaidil www.saifedean.com.